Co je UUUL?

UUUL je česká organizace profesionálů v oboru dětských muzeí.

Vlastníme unikátní know-how, vyvíjíme a realizujeme projekty (interaktivní expozice a prožitkové programy) a zároveň máme zkušenosti nutné k provozování dětského muzea.

Spojujeme kulturní formy (výtvarné umění, divadlo, tanec, animaci) s inovativními cestami ve vzdělávání.

Co umíme nabídnout

 • vývoj a výrobu interaktivních expozic pro děti a celé rodiny

 • vývoj a design herního a vzdělávacího prostředí - prožitková kreativní laboratoř – vysoce inovativní projekt se zapojením moderních technologií

 • vývoj programů vzdělávání hrou - Think Tank - projekt pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ

 • analýzy, poradenství, koučink a workshopy - podpora partnerských muzeí a galerií při zavádění celostního přístupu k tvorbě programu, prostředí a potřebám návštěvníků

 

Co nás inspiruje?

Model „hands on! muzeum“ (který umožňuje se objektů dotýkat, hrát si s nimi a zkoumat je) dnes ve světě tvoří nedílnou součást systému vzdělávání a představuje nejrychleji se rozvíjející odvětví v muzeích.

 
 

Naše vize

Chceme, aby Praha v budoucnu hrála důležitou roli, jako jedno z center rozvoje a pokroku v Evropě. Cestou k tomuto cíli jsou metody kreativního vzdělávání.

UUUL je prostor, kde si (převážně) děti v rámci hry svobodně a sebevědomě hledají své místo a rozvíjí své přirozené schopnosti.

V UUULu umožníme dětem nalézt a rozvíjet přirozený potenciál.

 

Dětské muzeum je vklad do budoucnosti

„Dětské muzeum je vklad do budoucnosti. Pomocí při založení dětského muzea podporuje společnost svůj vlastní rozvoj: budoucí přední inženýry, vědce, podnikatele, umělce, učitele, řemeslníky i snílky, kteří jsou dnes ještě dětmi.“ Mary Sinker, dlouholetá ředitelka Kohl Children's Museum, Chicago, USA.

První dětská muzea vznikla v USA před více než 100 lety. V 70tých letech minulého století se tímto systémem nechaly inspirovat státy západní Evropy a začaly reformovat klasická muzea.

EN

Abychom i my zpřístupnily muzea široké veřejnosti, integrovaly je do systému vzdělávání a tím výrazně zvýšily efekt kreativního vzdělávání na společnost, rozhodli jsme se oslovit partnery z Visegrádské čtyřky a připravili společný projekt s názvem „Accelerating children´s museums in V4“.

EN

Tento projekt, na který jsme získali zdroje z Mezinárodního Visegrádského fondu, umožňuje zvýšit kvalifikaci manažerů v řízení dětských muzeí v Čechách, na Slovensku, Maďarsku a Polsku, aby tyto organizace, zaměřující se na práci s dětmi, byly úspěšné, stabilizované a jejich fungování trvale udržitelné.

 

Náš tým

MgA. Tereza Dobiášová 

zakladatelka UUULu 

 • dramaturgyně, kurátorka a kulturní manažerka; 2012–2017 ředitelka Sladovny Písek – galerie hrou, jednoho z nejvýznamnějších českých kulturních center pro rodiny s dětmi

 • členka představenstva asociace Hands On! International Association of Children in Museums

Mgr. Lenka Chobotová Vancová

manažerka globálních projektů

 • koordinátorka technických změn u nadnárodních společností využívajících řešení SAP pro řízení lidských zdrojů v americké společnosti ADP Employer Services Česká republika, a.s.

Členové správní rady

MgA. Tereza Dobiášová - zakladatelka UUUL, z.ú.

Karey Rawitscher – výtvarnice, kurátorka a kulturní manažerka; zakladatelka a ředitelka Hrát2Objevovat – Objevárium

Adam Langer – ředitel Sladovny – galerie hrou v Písku

Partneři:

logo_sladovna_1color.png
objevárium_logo_PNG.png
hands_on_1color.png
 

Kontakt

MgA. Tereza Dobiášová
tel.: +420 724 889 421
email: tereza.dobiasova@uuul.cz

© 2018 UUUL. Design by Monografika.

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Twitter
 • Pinterest
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now